Projects

Projects

17. listopadu 2011 v 14:51 | Nicki Minaj - CZ fansite

ALBA, SINGLY a HISTORIE


2007-09: Začátky kariéry, mixtapes a Young Money
Nicki Minaj vydala svůj první mixtape v roce 2007, po uvolnění Playtime Is Over je znovu s Dirty Money Records.
Později vydala další mixtape dne 07.7.2008 s názvem Sucka Free, pod značkou Be.
18. dubna 2009 vydala Nicki třetí mixtape Beam Me Up Scotty pod značkou Trapaholics Records.
Nicki Minaj podepsala nahrávací smlouvu s Young Money Entertainment, měla sólo rap v jejich singlu "BedRock". Také se objevila na "Roger That". Obě tyto skladby byly zařazeny do Young Money Entertainment společného debutového alba s nýzvem We Are Young Money, který byl propuštěn v prosinci 2009. Album mapovalo v první desítce v žebříčku Billboard Hot 200 a později obdrželo zlatou certifikaci od RIAA.

2010-současnost: Průlom a Pink Friday

Po hlavní nabídky nahrávací války, Young Money Entertainment oznámil 31. srpna 2009, že Nicki byla propuštěna.
03.08.2010 Minaj ukázala na kanálu Ustream.tv pro své fanoušky, že její nové sólové debutové album se bude jmenovat Pink Friday, řekla v den tradice Černý pátek (Black Friday).
Deluxe verze alba byl vydán po Standard Edition. 15 říjen 2010, Nicki Minaj vypustila na internet její obal alba Pink Friday.

Nicki Minaj debutové album Pink Friday byl propuštěn 19. listopadu 2010. Singl "Massive Attack" byl propuštěn v dubnu 2010. V srpnu 2010, Nicki vypustila "Your Love" jako první oficiální singl z jejího alba.
V říjnu 2010 se stala prvním umělcem, který má sedm písní na vývěsné tabuli Hot 100 chart současně.
Nicki Minaj vydala společný song s frontmanem Black Eyed Peas, Will.I.Am s názvem "Check It Out", kterým se stal "Největším aktuálním hitem po celé Evropě".
"Right thru Me" byl vydán 24. září 2010. Napsal Stephen Hacker, Joe Satriani, Andrew Thielk, B. Evans a Nicki Minaj. Hudební video bylo vydáno na konci října, který ukazoval drama vztahu chlapce a dívky.
"Moment 4 Life", po "Right thru Me", byl propuštěn jako čtvrtý singl. Spolu s nejlepším kanadským rapperem, Drake, který na skladbě "Moment 4 Life" spolupracoval, byl propuštěn 7. prosince 2010, která se ukázala stejně úspěšná. Singl se zatím vyvrcholil u čísla 5 na Hot Rap songs.
Pink Friday album získalo platinové certifikace ve Spojených státech, měsíc po vydání.

9. února 2011, bylo oznámeno, že Pink Friday dosáhlo číslo jedna v Billboard 200 do jedenácti týdnů na grafu.

Od června 2011, bude Nicki podporovat Pink Friday sloužící jako akt otevření spolu s Jessie and the Toy Boys a Nervo v šestém Britney Spears koncertním turné, "Femme Fatale Tour", na podporu svého sedmého studiového alba, Femme Fatale.
Nicki Minaj také byla uvedena na oficiálním remixovém tracku Spears "Till The World Ends", spolu se zpěvačky Britney Spears a Kesha, který mapoval u čísla 3 ve Spojených státech v dubnu 2011.

"Super Bass", byl propuštěn z Pink Friday alba v květnu 2011, singl mapoval v top 10 v řadě zemí, včetně, Spojeného království, Spojených států, Austrálie, Kanady a dalších. Píseň získala pozitivní recenzi od kritiků.

Minaj dostala hlas postavy ve 3D animovaným filmu, Doba ledová 4: Země v pohybu (v roce 2012), zatím ale není známa postava. Ve filmu v originálním znění by jsme měli uslyšet hlas Avril Lavigne (hlas postavy Shelly) a Jennifer Lopez (hlas postavy Shira).

Nicki Minaj se v roce 2011 objevila na albu francouzského DJ Davida Guetty, "Nothing but the Beat" na singlech "Where Them Girls At" a "Turn Me On".

Dále byla Nicki představena na 12. albu Madonny, MDNA, zároveň s raperkou M.I.A., na jejich společném singlu "Give Me All Your Luvin", pro který byl natočen videoklip režírovaný Megaforce . Madonna, Nicki Minaj a M.I.A na tuto skladbu vystoupili o poločase Super Bowlu XLVI .
Poté byla Nicki oznámena na dalším singlu z alba MDNA, "I Don't Give A".

23. listopadu 2011, Nicki oznámila přes Twitter, že se její druhé album nebude jmenovat Roman Reloaded, ale Pink Friday: Roman Reloaded a je připravený být propuštěn na den svatého Valentýna v roce 2012 (tedy 14.2.2012).
První singl, jako uvítání do alba, známý jako "Roman In Moscow", byl propuštěn na iTunes a do rádiích 2. prosince 2011 (obal singlu má červené pozadí s názvem Nicki Minaj (přeškrtnuté) a pod tím je napsáno "Roman in Moscow".

2011. - současnost: Pink Friday: Roman Reloaded

Nicki Minaj druhé studiové album, Pink Friday: Roman Reloaded, bylo oznámeno prostřednictvím Twitteru v listopadu 2011, že vyjde 14.2.2011 (na sv. Valentýna), po měsíci Nicki napsala na Twitter, že má špatnou zprávu a to, že vyjde album až 3.4.2012 (taky dodala že pro nás chystá další překvapení;)).

Ještě před uvolněním alba, pro první singl "Stupid Hoe", 20.1. 2012 byl vydán videoklip, který získal negativní kritiku.
V únoru 2012 byl nalezen "Roman Reloaded (ft. Lil Wayne)" s tím, že to není oficiální singl!

Po internetu kolovaly zprávy, že Nicki bude točit reklamu pro známou značku nápoje Pepsi (Nicki napsala na Twitter ARGENTINA, místo kde se klip už dotočil ;)).

Po "Stupid Hoe" byl vypuštěn ještě jeden singl, "Va Va Voom", bylo oznámeno, že se začne hrát v rádiích, ale po singlu nebyla ani zmínka.

Dále v únoru 2012, Nicki Minaj vystoupila na 54. ročníku na cenách Grammy na píseň "Roman Holiday". K vystoupení byl zahrnut i mini-film, který ukazuje Romana (Nicki chtěla, aby se o Romanovi lidé více dozvěděli - proto ten film).

14.2. 2012, kdy původně mělo vyjít album, Nicki Minaj vydala svůj první oficiální singl "Starships", který se objeví na základní verzi alba PF: RR, ostatní singly před tímto singlem se objeví na DELUXE VERZI (Stupid Hoe, Va Va Voom).
Pro "Starships" Nicki v březnu natáčela videoklip na Hawai.

Po uvolnění alba Pink Friday: Roman Reloaded, Nicki je naštvaná, že videoklip ke "Starships" už měl být uvolněn.
I přesto, že videoklip stále nikde, Nicki vypustila nový videoklip (6.4.2012) k "Beez In The Trap".

V prvním týdnu v dubnu 2012 byly objeveny fotky Nicki při natáčení reklamy na ADIDAS.
I když se psalo, že v tento týden vyjde videoklip ke "Starshpis", video stále nikde.

Na začátku dubna 2012, "Starships" se stal platinovým a byl vydán další singl "Right By My Side (ft. Chris Brown)".
Album Pink Friday: Roman Reloaded sklízí úspěchy, je na prvním místě v Bilboard 200 i na iTunes..
 
 

Reklama